Karagümrükspor 3. Lige Hızlı Başladı.

Geçtiğimiz yıl Bölgesel Amatör Ligi’nde şampiyon olan Karagümrükspor, yükseldiği 3. lige hızlı başladı. 2011-2012 sezonunda grubunda şampiyon olan Karagümrükspor, şampiyonluk kupasını aldı.
 
Kupa törenine, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, Türkiye Futbol Federasyonu İstanbul Bölge Müdürü Gür Onar, Gençlik Spor İl Müdür Yardımcısı Adnan Kuzu, MHP Milletvekili ihsan Barutçu, Karagümrükspor eski Başkanı Yaşar Ecim ve Kırıkhanspor Kulüp Başkanı Halil Yılmaz katıldı.

Karagümrükspor - Kırıkhanspor karşılaşması öncesi İstanbul Vefa Stadı’nda düzenlenen törende Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir ve Amatörsporlar İstanbul Bölge Başkanı aynı zamanda Türkiye Futbol Federasyonu Temsilcisi Ali Düşmez kupayı Karagümrükspor Başkanı Cengiz Günaydın’a verdi.

Törende konuşan Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Fatih’imizin en köklü kulüplerinden olan Karagümrük Spor Kulübü’ne Bölgesel Amatör Lig’de şampiyon olup, yüzümüzü güldürdüğü ve bizi gururlandırdığı için teşekkür ediyorum” dedi. Takıma 3. ligde başarılar dileyen Başkan Demir, “Bizlere bu gururu yaşatan, bu başarıda en ufak emeği olan herkese içtenlikle teşekkür ediyorum. Ben Fatih’in Belediye Başkanı olarak, 3. ligin bu ilk maçı öncesi, kulübümüze manevi olarak destek vermek için buradayım. İnşallah ayağımız uğurlu gelir ve Karagümrük’ümüz, 3. ligde de şampiyon olur. Gönlümüzden geçen Karagümrük’ümüzün bir üst lige çıkması hatta ‘Süper Lig Şampiyonu’ olmasıdır. İnşallah, kulübümüzü elbirliği ile büyük başarılara taşıyacağız” şeklinde konuştu.

Kupa töreninin ardından Kırıkhanspor ile karşı karşıya gelen Karagümrükspor kıran kırana mücadele verdiği 3’üncü ligdeki ilk maçından 1-0 galip ayrıldı.